Wioski w Jiangxi wzorem praktyk zrównoważonego rozwoju

Podczas czterodniowej wycieczki po wioskach miasta Yichun w prowincji Jiangxi we wschodnich Chinach, Yasiru Ranaraja, dyrektor inicjatywy Belt & Road na Sri Lance (BRISL), wziął udział w wyjątkowej przygodzie, odkrywając harmonię między człowiekiem a naturą.

Przyroda była głównym tematem tej wycieczki, zorganizowanej w tle COP28, największej jak dotąd konferencji klimatycznej. Yasiru zwiedzał łodzią malownicze miejsce na górze Tianzhu w hrabstwie Tonggu i był pod wrażeniem oszałamiającego środowiska naturalnego. Po rejsie wziął kąpiel w gorącym źródle hrabstwa, gdzie temperatura wody przez cały rok utrzymywała się na poziomie około 50 stopni Celsjusza.

„Zazdroszczę wam, że mieszkacie w tak pięknym miejscu” – powiedział miejscowej ludności.

Podczas wycieczki Yasiru zyskał także większą wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju i tego, jak lokalna ludność wykorzystuje zasoby naturalne.

Głębokie wrażenie wywarło na nim także prowincjonalne niematerialne dziedzictwo kulturowe. Rzeźby korzeniowe sięgające czasów dynastii Wei i Jin (220-420) w hrabstwie Yifeng oraz czarna porcelana w Jing Kiln w hrabstwie Jing’an przeniosły go do czasów starożytnych, zanurzając go w chińskiej historii i kulturze.

W wioskach Gangbei i Pingtian mieszkańcy serdecznie powitali gościa ze Sri Lanki, zapraszając go na herbatę i wykonując dla niego powitalny taniec. Yasiru wspomniał o imponujących lokalnych specjałach i zwyczajach, zauważając, że zaznał gościnności lokalnych mieszkańców.

„Jestem gotowy przedstawić scenerię, kulturę i zwyczaje Yichun szerokiej publiczności” – powiedział Yasiru. Po zakończeniu wycieczki na stronie internetowej BRISL opublikował dogłębną analizę zatytułowaną „Odkrywanie ścieżek zrównoważonego rozwoju: podróż BRISL przez wioski miasta Yichun”, podkreślając, że wioski w Yichun służą jako latarnia morska dla globalnych praktyk zrównoważonego rozwoju.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *