Francuskie firmy na targach w Hainan

W Hainan trwają czwarte Międzynarodowe Targi Produktów Konsumenckich (China International Consumer Products Expo). Podczas wydarzenia pawilon francuski, wzorowany na kultowych Polach Elizejskich i domach towarowych w stylu architektury osmańskiej, oferuje odwiedzającym wciągające paryskie doświadczenia zakupowe.

W pawilonie prezentuje się 11 prestiżowych francuskich przedsiębiorstw, od mody po żywność.

Sylvain Fourrière, konsul generalny Francji w Kantonie powiedział, że francuskie firmy uczestniczyły w targach od pierwszej edycji wydarzenia.

W tym roku przypada 60. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Francją a Chinami, a częścią obchodów było otwarcie pawilonu francuskiego – powiedział dodając, że ma nadzieję, że w przyszłych targach weźmie udział jeszcze więcej francuskich marek.

Jeden z powracających uczestników, Danone, międzynarodowa firma z branży spożywczej, była na targach po raz trzeci. Qin Peng, prezes Danone China podkreślił, że silne stosunki chińsko-francuskie nie tylko przyspieszyły wprowadzanie przez Danone zaawansowanej, globalnej zdrowej żywności do Chin, ale także umocniły jego zaangażowanie w dalszą penetrację chińskiego rynku i uczynienie z Chin wiodącego rynku światowego dla Danone.

„W ostatnich latach przyspieszyliśmy tempo tworzenia produktów typu „stworzone w Chinach, wyprodukowane w Chinach”, co jest zgodne z chińską strategią promowania wysokiej jakości rozwoju” – stwierdził.

Dla wielu starych znajomych z Francji, takich jak Danone, targi nie tylko przyniosły możliwości, ale także pogłębiły ich związki z chińskim rynkiem. Wśród nich znajduje się znana na całym świecie grupa alkoholi i win Pernod Ricard.

W tym roku Pernod Ricard bierze udział w targach już czwarty raz z rzędu, gdzie prezentuje 60 wiodących produktów.

Jerome Cottin-Bizonne, dyrektor generalny Pernod Ricard China powiedział, że Chiny są jednym z największych krajów pod względem spożycia wyrobów spirytusowych i jedną z najstarszych kultur spirytusowych na świecie.

„Wierzymy, że istnieją bardzo dobre perspektywy dla whisky w Chinach, a tutejsi konsumenci szukają nowych kategorii” – powiedział zauważając, że „ambicją jest umieszczenie Chin na mapie świata whisky”.

„W przeszłości zaobserwowaliśmy silny wzrost i mamy przed sobą silny wzrost w przyszłości. Zatem Chiny będą naszym głównym rynkiem” – kontynuował.

Firma otworzyła cztery sklepy wolnocłowe w Hainan, co stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania marki licznym turystom odwiedzającym wyspę.

Dane pokazują, że dwustronna wymiana handlowa między Chinami a Francją osiągnęła w 2023 r. 78,9 mld dolarów, przy wzroście importu Chin z Francji o 5,5 proc.

Według niektórych francuskich wystawców targi w Hainan umożliwiają francuskim firmom dalsze poznawanie chińskiego rynku konsumenckiego i nadają impuls obopólnie korzystnej współpracy między obydwoma krajami.

Czwarte Międzynarodowe Targi Produktów Konsumenckich w Chinach, które rozpoczęły się w sobotę i potrwają do 18 kwietnia, to jedyne w Chinach targi produktów konsumenckich na szczeblu krajowym, a także największe targi konsumenckie w regionie Azji i Pacyfiku.

Tegoroczne targi pod hasłem „Udostępnij otwarte możliwości, współtwórz lepsze życie” są największe jak dotąd i przyciągają ponad 4000 marek z 71 krajów, a ich wewnętrzna powierzchnia wystawiennicza wynosi 128 000 metrów kwadratowych.


Belt and Road Portal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *