DHL otwiera w Szanghaju centrum pojazdów elektrycznych

Światowy gigant logistyczny DHL Group ogłosił w środę, że utworzył w Szanghaju centrum dla pojazdów elektrycznych (EV) produkowanych w Chinach, którego celem jest świadczenie kompleksowych, zintegrowanych usług logistycznych dla produktów EV, takich jak akumulatory i silniki i infrastruktura ładowania.

Jest to pierwsze centrum logistyczne pojazdów elektrycznych, które grupa otworzyła w Chinach. Wcześniej zbudowała takie centra w Indonezji, Meksyku i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Centrum w Szanghaju zapewni rozwiązania logistyczne dla kompletnych pojazdów i akumulatorów, w tym obiekty magazynowe, odbiór krajowy i certyfikowane usługi transportowe w przypadku ogólnokrajowego importu i eksportu, a także zgodną, międzynarodową sieć transportu intermodalnego dla akumulatorów i kompletnych pojazdów.

Nowe centrum otworzy także ponad 50 magazynów i obiektów dystrybucyjnych w głównych chińskich miastach, w których będzie można składować i zajmować się importem i eksportem, między innymi akumulatorów oraz całych pojazdów.

DHL posiada rozległą globalną sieć wspierającą ciągłą ekspansję i rozwój chińskich przedsiębiorstw zajmujących się pojazdami elektrycznymi na rynku globalnym. Według Niki Frank, dyrektora generalnego DHL Global Forwarding Asia Pacific, dzięki nowemu centrum w Szanghaju DHL chce stać się preferowanym partnerem dla klientów pragnących rozwijać swoją działalność międzynarodową.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *