Rekordowa liczba pociągów towarowych Chiny-Europa w Manzhouli

Liczba pociągów towarowych na trasie Chiny-Europa, przejeżdżających przez centrum logistyczne Manzhouli przekroczyła w tym roku 3 tysiące. Ustanawia to rekord pod względem liczby przejazdów, pomimo pandemii.

Z informacji władz Manzhouli, wchodzącego w skład Grupy China Railway Harbin wynika, że w okresie między 1 stycznia a 17 listopada br. przez stację przejechały łącznie 3073 pociągi, co daje roczny wzrost o 30,3 %.

W czasie pandemii port obsłużył 1,493 tys. pociągów przychodzących, co stanowi wzrost o 49,1%. rocznie. Pociągi te przewoziły importowane towary w tym drewno, części samochodowe, zboża i sprzęt mechaniczny. Natomiast liczba pociągów wychodzących, które zabierały towary, takie jak elektronika i odzież wzrosła o 16,4 procent do 1,58 tys.

– Przeładowywaliśmy dziennie średnio o ponad 100 kontenerów więcej niż w zeszłym roku – powiedział Cui Tianliang, wicedyrektor departamentu logistyki Manzhouli.

Chińsko-europejski transport kolejowy podczas pandemii ucierpiał najmniej spośród wszystkich sektorów transportowych kraju.

Obecnie przez Manzhouli przebiegają 52 linie chińskich i europejskich pociągów, które docierają do 13 krajów europejskich, w tym Holandii, Niemiec i Polski.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *