Amazon Web Services zwiększa inwestycje w Chinach

Platforma usług chmurowych Amazon Web Services (AWS) zwiększy swoje inwestycje na chińskim rynku przetwarzania danych w chmurze i przyspieszy działania na rzecz zwiększenia liczby usług.

Chiński sektor przetwarzania w chmurze rośnie, ale wciąż w jest w powijakach, powiedział Gu Fan, dyrektor generalny ds. zarządzania produktami i strategii wejścia na rynek w AWS China

„Widzimy, że chińskie firmy internetowe i szybko rozwijające się startupy mają rosnące zapotrzebowanie na usługi w chmurze. AWS jest zaangażowany w pomaganie chińskim przedsiębiorstwom w digitalizacji i unowocześnianiu ich działalności, a także w przyspieszaniu transformacji tradycyjnych firm. W pierwszej połowie roku uruchomił w kraju ponad 150 usług i funkcji przetwarzania w chmurze – powiedział Gu.

„Warto zauważyć, że podczas pandemii COVID-19, konferencje online, praca zdalna oraz badania i rozwój leków wymagały od przedsiębiorstw dostępu do usług w chmurze i przejścia na technologię cyfrową” – dodał Gu.

Chińska Akademia Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych podaje, że rynek usług w chmurze publicznej w Chinach osiągnął w 2019 roku 68,9 mld juanów (10,5 mld USD) czyli o 57,6% więcej niż w 2018 r. Oczekuje się, że rynek będzie szybko rósł w ciągu najbliższych trzech lat i do 2023 roku osiągnie 230,7 miliarda juanów.

Amazon Web Services oferuje obecnie ponad 175 usług, min. przetwarzanie danych, przechowywanie danych, bazy danych, sieci, analityka, robotyka czy sztuczna inteligencja, w 24 regionach geograficznych na całym świecie.

(źródło: China Daily)


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *