Chiny liderem globalnego ożywienia w czasie pandemii

Chiny odegrały wiodącą rolę w globalnym wychodzeniu z pandemii COVID-19, powiedział Xulio Rios, dyrektor Obserwatorium Chińskiej Polityki w Hiszpanii.

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju przewidziała w swoich najnowszych prognozach gospodarczych, że w 2020 roku Chiny odnotują 1,8-procentowy wzrost, pozostając jedyną dużą gospodarką, która odnotuje pozytywne wyniki, powiedział ekspert.

Podobnie, w ocenie innych organizacji takich jak Bank of China Research Institute i Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Chiny były głównym motorem światowej gospodarki w czasie pandemii, powiedział Rios.

Zdaniem eksperta Chiny nie tylko podjęły krajowe środki w celu opanowania pandemii i ponownego uruchomienia gospodarki, ale także wysłały zdecydowane sygnały promujące współpracę do społeczności międzynarodowej.

– Chiny pokazały, że „właściwą reakcją w tej chwili powinno być wzmocnienie współpracy i multilateralizmu – powiedział ekspert.

Osłabienie gospodarki światowej wymaga „pozytywnego i konstruktywnego podejścia” ze strony głównych gospodarek światowych, powiedział Rios wzywając do ściślejszej współpracy między Chinami a Unią Europejską.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *