Liu Liange wybrany na przewodniczącego Azjatyckiego Stowarzyszenia Współpracy Finansowej

Na drugim walnym zgromadzeniu Asian Financial Cooperation Association (AFCA), które odbyło się we wtorek w Pekinie, Liu Liange, prezes Banku Chin został wybrany na przewodniczącego AFCA.

Według nowego przewodniczącego, pandemia COVID-19 spowodowała niewidziane od stulecia zmiany i wyzwania.

W takich okolicznościach nowy zarząd będzie pamiętał o filozofii i misji AFCA, będzie sumiennie wypełniał swoje obowiązki, nie zniechęcając się przed wyzwaniami, podejmował nieustanne wysiłki w badaniu modelu rozwoju regionalnych organizacji międzynarodowych odpowiednich dla Azji.

Po walnym zgromadzeniu zwołano pierwszą konferencję drugiej kadencji zarządu i rady nadzorczej, a plan prac drugiej kadencji zarządu AFCA został zweryfikowany i zatwierdzony.

AFCA, z siedzibą w Pekinie, została założona w maju 2017 r. z filozofią „Łączność, współpraca, wspólne zarządzanie i wspólne korzyści”. AFCA zobowiązuje się do budowania platformy wymiany dla pogłębienia komunikacji i współpracy między różnymi instytucjami finansowymi oraz odgrywa aktywną rolę w promowaniu poprawy regionalnego i globalnego zarządzania finansami.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *