Nowe centrum badawcze w Chińsko – Białoruskim Parku Przemysłowym

23 grudnia br. w Mińsku, w Chińsko – Białoruskim Parku Przemysłowym, odbyło się oficjalne otwarcie centrum uprzemysłowienia osiągnięć naukowych i technologicznych oraz badań i rozwoju innowacji.

Podczas ceremonii otwarcia JE Xie Xiaoyong, ambasador Chin na Białorusi podkreślił, że Park Przemysłowy daje możliwość współpracy naukowej i technologicznej oraz zapewnia nowe możliwości dla przedsiębiorstw z różnych krajów, w dziedzinie zaawansowanych technologii.

Zastępca dyrektora w biurze prezydenta Białorusi, Dmitry Krutoy dodał, że nowo otwarte centrum uprzemysłowienia osiągnięć naukowych i technologicznych oraz badań i rozwoju innowacji, przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności i atrakcyjności inwestycyjnej Parku.

Budowę centrum badawczo-rozwojowego, o łącznej powierzchni 19 000 metrów rozpoczęto w grudniu 2018 roku, dzięki pomocy gospodarczej i technicznej udzielonej przez rząd chiński, w ramach inicjatywy Pasa i Szlaku.

Położony w pobliżu Międzynarodowego Portu Lotniczego w Mińsku Chińsko – Białoruski Park Przemysłowy jest największym projektem inwestycyjnym na Białorusi. Obiekt przyciągnął 68 przedsiębiorstw z 14 krajów, w tym z Chin, Białorusi, Rosji, Stanów Zjednoczonych i Niemiec. Wartość inwestycji wyniosła 1,22 mld dolarów.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *