Rada Rozwoju Handlu Hongkongu przewiduje wzrost eksportu

Rada Rozwoju Handlu Hongkongu (HKTDC) prognozuje, że w 2021 roku eksport Hongkongu o 5% w stosunku do roku bieżącego. Nastąpi to w wyniku ożywienia światowego handlu po pandemii.

Lokalne firmy wciąż borykają się ze słabszym popytem i ​​zakłóconymi łańcuchami dostaw, jednak spodziewam się, że gdy szczepionka COVID-19 stanie się dostępna, działalność biznesowa zacznie wracać do normalnego poziomu. Umożliwi to światowej gospodarce stabilizację i odbicie, powiedział dyrektor HKTDC of Research Nicholas Kwan.

Przypomniał on również korzystne czynniki, w tym wdrożenie umowy o wolnym handlu między Hongkongiem a Stowarzyszeniem Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) oraz podpisanie umowy o wolnym handlu regionalnego kompleksowego partnerstwa gospodarczego (RCEP).

Indeks eksportu HKTDC wzrastał przez trzy kolejne kwartały. Około 60 procent firm ankietowanych pod kątem indeksu przewiduje, że sprzedaż wzrośnie lub pozostanie na niezmienionym poziomie w nadchodzącym roku.

HKTDC co kwartał przeprowadza ankietę, wśród 500 lokalnych eksporterów z sześciu głównych branż, w tym maszyn, elektroniki, biżuterii, zegarków i zegarków, zabawek i odzieży, aby ocenić ich zaufanie biznesowe do krótkoterminowych perspektyw eksportu.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *