Singapur rozszerza sieć Global Innovation Alliance na chińskie Shenzhen

Enterprise Singapore, agencja rządowa zajmująca się rozwojem singapurskich przedsiębiorstw poinformowała, że sieć Global Innovation Alliance (GIA) została rozszerzona o Shenzhen, które będzie czwartym oddziałem GIA w Chinach.

Dołączenie Shenzhen umożliwi innowacyjnym singapurskim startupom oraz małym i średnim przedsiębiorstwom łatwiejsze dotarcie do chińskiego rynku.

Agencja oświadczyła, że podpisała porozumienie z Biurem Obsługi Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Shenzhen, które ma na celu promowanie współpracy w zakresie innowacji i przedsiębiorczości.

Na mocy porozumienia w Singapurze powstanie specjalne lotnisko dla podmiotów zarejestrowanych w Shenzhen, aby ułatwić im prowadzenie działalności.

GIA powstała w 2017 roku jako element Komitetu Gospodarki Przyszłości, aby wzmocnić powiązania Singapuru z głównymi ośrodkami innowacji na całym świecie.

Oddziały GIA to dziś: Shenzhen, Pekin, Suzhou i Szanghaj w Chinach; Manila na Filipinach; Dżakarta w Indonezji; Ho Chi Minh City w Wietnamie; San Francisco w Stanach Zjednoczonych; Berlin i Monachium w Niemczech; Paryż we Francji; Londyn w Wielkiej Brytanii; Tokio w Japonii; Bangalore w Indiach i Bangkok w Tajlandii.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *