W Guangxi rozpoczął się tydzień turystyki poświęcony gorącym źródłom

12 grudnia w hrabstwie Xiangzhou w mieście Laibin, w południowo-chińskim regionie autonomicznym Guangxi Zhuang, rozpoczął się tydzień turystyki kulturalnej poświęcony gorącym źródłom.

Obejmujące konkursy, promocje, wystawy i inne aktywności wydarzenie ma na celu wzmocnienie eksportu kultury, promowanie rozwoju gospodarczego okręgu oraz szeroką promocję kulturalnej i turystycznej marki Xiangzhou.

Gong Zhengzheng, wiceburmistrz Laibin, podczas ceremonii otwarcia powiedział, że w ostatnich latach, opierając się na bogatych zasobach naturalnych, doskonałym środowisku ekologicznym i głębokim dziedzictwie kulturowym, miasto energicznie wspierało przemysł kulturalny i turystyczny z etnicznymi zwyczajami i lokalnymi tradycjami.

Xiangzhou chce przestrzegać strategii rozwoju turystyki kulturowej, pobudzić gospodarkę regionalną i rozszerzyć wpływ marki turystyki kulturowej Xiangzhou, powiedział Wei Tao, szef okręgu Xiangzhou, dodając, że Xiangzhou stawia na ekologiczne wycieczki krajoznawcze, wycieczki po terenach wiejskich, wypoczynkowe i zdrowotne.

Cieszące się reputacją „pierwszego źródła w środkowych i południowych Chinach”, Xiangzhou posiada ponad 300 różnych gorących, chłodnych i innych źródeł, a przez China Water Engineering zostało nazwane „Wiosenną Stolicą Chin”. W 2018 roku Xiangzhou zostało wybrane jako jedna z wzorcowych stref turystyki w Guangxi – turystyki zdrowotnej z wykorzystaniem gorących źródeł.

Od stycznia do września 2020 r. Xiangzhou przyjęło blisko dwa miliony turystów, realizując przychód z turystyki przekraczający półtora miliarda juanów.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *