Europejskie firmy korzystają z szybkiego ożywienia na rynku chińskim

Coraz więcej europejskich firm korzysta z szybkiego ożywienia na chińskim rynku, a Chiny odgrywają coraz ważniejszą rolę we wspieraniu gospodarki Unii Europejskiej (UE) tak, aby mogła ona powrócić na właściwe tory, powiedział Jost Wuebbeke w wywiadzie dla XINHUA.

Dyrektor w Sinolytics, berlińskiej firmie konsultingowej specjalizującej się w Chinach, ze szczególnym uwzględnieniem chińskiej transformacji technologicznej i cyfrowej zauważył, że dla ożywienia gospodarczego bardzo ważne jest, by kraje UE opanowały pandemię i przyspieszyły kampanię szczepień.

Eurostat, urząd statystyczny UE podał, że w 2020 roku Chiny stały się głównym partnerem handlowym UE.

Według eksperta istnieją dwa trendy dla ciągłego rozwoju wolumenu handlu.

Z jednej strony, ożywienie gospodarcze w Chinach w drugim kwartale 2020 roku stworzyło stabilny popyt na europejskie produkty, zwłaszcza w branży motoryzacyjnej i dóbr luksusowych. Z drugiej strony, przedłużone zamknięcie w Europie stworzyło ogromny popyt na elektronikę, rozrywkę i towary związane z ochroną zdrowia, z których wiele jest produkowanych w Chinach, powiedział.

Chiny pozostają ważnym kierunkiem dla niemieckich eksporterów maszyn, pojazdów i części samochodowych, urządzeń elektronicznych i chemikaliów. Wuebbeke uważa, że potencjał chińskiego rynku jest nadal ogromny.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *