Globalna odpowiedź na COVID-19

Rasmus Bech Hansen, szef brytyjskiej firmy badawczej Airfinity w wywiadzie dla XINHUA powiedział, że chińskie szczepionki wnoszą kluczowy wkład w globalną odpowiedź na COVID-19.

Kraje rozwijające się zmagają się z wprowadzaniem szczepionek ze względu na ich ograniczoną zdolność do przechowywania zapasów specyfiku, wymagającego bardzo niskich temperatur. Jedną z zalet chińskich szczepionek jest to, że wymagają one przechowywania w chłodni, powiedział Hansen.

„Łatwiej je rozprowadzić, łatwiej je przechowywać. Szczególnie w krajach o średnim i niskim dochodzie odgrywają one znaczącą rolę i spodziewam się, że tak będzie również w przyszłości,” powiedział.

Chiny zobowiązały się do dalszego dostarczania szczepionek COVID-19 innym krajom, zwłaszcza rozwijającym się, i powtórzyły swoje zobowiązanie do uczynienia z nich globalnego dobra publicznego.

Hansen podkreślił jednak, że nadal istnieje ogromne niedopasowanie między podażą a popytem i że produkcja musi być skalowana w szybkim tempie na całym świecie.

„Wąskim gardłem jest tak naprawdę produkcja. Jest kilku dużych producentów, w tym Chiny, Indie, USA, niektórzy w Europie, ale tak naprawdę świat potrzebuje zdolności do produkcji na szerszą skalę” – powiedział dyrektor generalny.

Na początku października Chiny podpisały umowę z Gavi, Vaccine Alliance, oficjalnie dołączając do COVAX, globalnej inicjatywy współpracującej z rządami i producentami w celu zapewnienia dostępności szczepionek COVID-19 na całym świecie.


BRInfo

Komentarze do “Globalna odpowiedź na COVID-19

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *