Chińskie trolejbusy w Meksyku

Fabryka Yutong to wiodący producent pojazdów transportu publicznego w Chinach.

Firma może pochwalić się ponad 27% udziałem w rynku w Chinach, a jej roczna wielkość sprzedaży od wielu lat zajmuje pierwsze miejsce w Chinach. Yutong jest jednym z głównych światowych dostawców autobusów i autokarów z ponad 15% udziałem w światowym rynku.

Pierwsze trolejbusy tej firmy wjechały do stolicy Meksyku w 2019 roku. Zgrabne, ciche, niebiesko-czarne trolejbusy znacznie unowocześniły 70-letnią sieć trolejbusową miasta, przyciągając nowych pasażerów. Nowe pojazdy są znacznie szybsze od swoich poprzedników, a także, ze względu na swoją przestronność, pozwalają zachować dystans między pasażerami, co w przypadku stanu pandemicznego jest bardzo ważne.

Niskopodłogowe pojazdy są dostosowane do osób z niepełnosprawnościami, klimatyzowane i energooszczędne.

Charakteryzują się one tym, że są wyposażone w akumulator, który zgodnie z technologią “In Motion Technology” pozwala na zerową emisję spalin nawet w obszarach, gdzie nie występuje trakcja.  Są to pierwsze trolejbusy z dwoma źródłami energii, które zostały wprowadzone do użytku w Meksyku i zostały zakupione w oparciu o wprowadzoną w Mexico City politykę elektromobilności, zakładającą ograniczenie emisji spalin w tym jednym z najbardziej zaludnionych miast świata.

Zamówienie to stanowi również rekord pod względem liczby trolejbusów z podwójnym źródłem, kupionych i dostarczonych w Ameryce Łacińskiej. 193 nowoczesne pojazdy przynoszą mieszkańcom nowe doświadczenie w zakresie ekologii. Zapewniają także podniesienie jakości usług transportu publicznego oraz stanowią nowy rozdział w ekologicznych i zarazem elektrycznych podróżach w Meksyku i Ameryce Łacińskiej.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *