Metale rzadkie na giełdzie w Szanghaju

Ganzhou Rare Earth Group Co. z siedzibą we wschodniej prowincji Jiangxi w Chinach, był gospodarzem wizyty dyrektora Szanghajskiej Giełdy Metali (SHME), Wanga Fenghai.

Wang podkreślił, że SHME od 2013 roku bada możliwości wprowadzania na giełdę metali rzadkich. Z jednej strony, notowania kontraktów terminowych z nimi związanych może pomóc powiązanym firmom w Chinach uniknąć ryzyka, zorganizować produkcję i zablokować zyski. Z drugiej strony, ruch ten może przyczynić się do bardziej przejrzystych i zorientowanych na rynek cen.

Wang Fenghai zadeklarował, że giełda utworzy obszar notowań na swojej standardowej platformie i przeprowadzi notowania produktów z metali ziem rzadkich, starając się nawiązać strategiczną współpracę z rządem miasta Ganzhou i Ganzhou Rare Earth Group, wspólnie promując budowę wielopoziomowego systemu rynku towarów masowych oraz zwiększając wpływ cenowy metali ziem rzadkich i produktów z metali rzadkich.

SHME została założona 28 maja 1992 r. i jest samoregulującą się korporacją non-profit. Giełda została stworzona do handlu metalami nieżelaznymi , a obecnie obejmuje kontrakty między innymi na miedź, aluminium, ołów, cynk, cyna, nikiel.

Metale ziem rzadkich to nazwa zwyczajowa rodziny 17 pierwiastków chemicznych, w skład której wchodzą dwa skandowce (skand i itr) oraz wszystkie lantanowce (lantan, cer, prazeodym, neodym, promet, samar, europ, gadolin, terb, dysproz, holm, erb, tul, iterb i lutet). Współwystępują one w minerałach i mają podobne właściwości chemiczne.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *