Szanghaj na podium w rankingu światowych centrów finansowych

Znamy laureatów 29. edycji Global Financial Centers Index (GFCI 29).

Raport GFCI jest publikowany w marcu i wrześniu każdego roku od 2007 roku. W 29. edycji GFCI, oceniono 126 centrów finansowych. Szanghaj uplasował się na trzecim miejscu, tuż za Nowym Jorkiem i Londynem, z ogólną oceną 742.

Należy zauważyć, że pomimo utrzymania tej samej pozycji w rankingu w porównaniu z poprzednią edycją, różnica w ocenie Szanghaju w stosunku do Londynu zmniejszyła się do zaledwie jednego punktu.

Według raportu GFCI, Szanghaj uplasował się na drugim miejscu, zaraz po Nowym Jorku, pod względem rozwoju technologii finansowych (fintech).

W GFCI 28. we wrześniu ubiegłego roku, Szanghaj po raz pierwszy znalazł się na podium, wyprzedzając Tokio i zajmując trzecie miejsce.

Zeng Gang, zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Finansów i Rozwoju zauważył, że jako międzynarodowe centrum finansowe, Szanghaj staje się coraz bardziej konkurencyjny. Wielowarstwowy rynek finansowy Szanghaju został ulepszony w miarę dalszego pogłębiania reform finansowych. W mieście odnotowano więcej transakcji transgranicznych dzięki lepszemu połączeniu rynku finansowego z rynkami zagranicznymi.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *