Huawei będzie pobierał opłaty za korzystanie z opatentowanej technologii 5G

Chiński gigant hi-tech Huawei ogłosił we wtorek, że będzie pobierać opłaty licencyjne od producentów telefonów komórkowych, za korzystanie z opatentowanej technologii 5G.

Jason Din, szef działu praw własności intelektualnej zapowiedział, że w przypadku każdego smartfonu 5G, wykorzystującego technologię Huawei-a, firma zaproponuje producentowi rozsądną stawkę procentową tantiemy, nie przekraczającą 2,5 dolara amerykańskiego.

Huawei opublikował raport na temat innowacji i własności intelektualnej, z którego wynika, że marka posiada ponad 100 000 aktywnych patentów, z ponad 40 000 rodzin patentowych na całym świecie.

„W raporcie przedstawiamy historię naszych innowacji w ciągu ostatnich 30 lat i długoterminowe zaangażowanie firmy w poszanowanie, ochronę i wkład w rozwój własności intelektualnej. Pozwoli to lepiej zrozumieć, w jaki sposób firma Huawei stała się tym, czym jest dzisiaj” – powiedział dyrektor prawny Huawei, Song Liuping.

W 2008 roku, w rankingu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej Huawei zajął pierwsze miejsce pod względem liczby wniosków patentowych, złożonych w ramach Układu o Współpracy Patentowej. W 2019 r. firma zajęła drugą pozycję w Europie i dziesiątą w Stanach Zjednoczonych, pod względem liczby przyznanych patentów.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *