Współpraca Chiny i Bahrajn

Książę i premier Bahrajnu Salman bin Hamad Al Khalifa oraz chiński radca stanu i minister spraw zagranicznych Wang Yi, podczas poniedziałkowego spotkania w Bahrajnie, potwierdzili zacieśnienie współpracy pomiędzy krajami.

Wang zadeklarował, że Chiny są gotowe do współpracy z królestwem, aby kontynuować tradycję wzajemnego wsparcia, jak również wspólnie chronić uzasadnione interesy obu stron, prawa rozwoju krajów rozwijających się oraz światowy pokój i stabilność.

Kraj ma nadzieję, że obie strony zwiększą synergię między inicjatywą Pasa i Szlaku, a wizją gospodarczą Bahrajnu 2030, rozszerzą korzystną współpracę w zakresie budowy infrastruktury, big data, e-commerce i innych dziedzin, tak aby przyczynić się do modernizacji gospodarki Bahrajnu.

W kontekście tego, że dzisiejszy świat wchodzi w okres turbulencji i zmian, globalna współpraca jest niezbędna dla utrzymania pokoju i stabilności na świecie, powiedział Wang.

Pandemia COVID-19 po raz kolejny nauczyła nas, że losy wszystkich krajów są ze sobą ściśle powiązane – dodał minister.

Poza różnymi systemami społecznymi, ideologiami i środowiskami kulturowymi, kraje na całym świecie powinny pracować razem, aby zbudować globalne bezpieczeństwo.

Ze swojej strony, Salman powiedział, że relacje Bahrajn-Chiny poczyniły wielki postęp w ostatnich latach. Królestwo szczerze docenia silne wsparcie Chin w walce z epidemią, a on sam czuje się bardzo dumny z udziału w międzynarodowych badaniach klinicznych III fazy chińskiej szczepionki COVID-19.

Chińska szczepionka wykazała wystarczające bezpieczeństwo i skuteczność, co nie tylko ochroniło życie i zdrowie ludzi, ale także znacznie wzmocniło zrozumienie i dobrą wolę Bahrajńczyków wobec Chin, powiedział książę.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *