Zielona strefa ekologiczna w Pekinie

Osiedle mieszkaniowe, powstałe w ramach projektu przesiedleńczego na potrzeby budowy międzynarodowego lotniska Daxing w Pekinie, zostało nagrodzone tytułem „Zielona ekologiczna strefa reprezentacyjna” w kategorii obszarów mieszkalnych.

W 2015 r. budowa międzynarodowego portu lotniczego Beijing Daxing, położonego na styku pekińskiej dzielnicy Daxing i Langfang w sąsiedniej prowincji Hebei, rozpoczęła się od wyburzenia dużej liczby domów w wioskach w obrębie miasteczek Yufa i Lixian należących do dzielnicy.

Dziś Pekin-Daxing to jedno z najnowocześniejszych i największych lotnisk na świecie, a mieszkańcy wyburzonych wiosek mogą cieszyć się nowymi, wyjątkowymi mieszkaniami, zbudowanymi w oparciu o najnowocześniejsze ekologiczne rozwiązania. Zarówno budynki mieszkalne, jak i okoliczna infrastruktura, zostały zaprojektowane i wykonane zgodnie z najwyższymi standardami zielonego budownictwa.

Materiały wykorzystane do budowy osiedla w dużej mierze pochodzą z recyklingu, a cały obszar dzielnicy jest gęsto zadrzewiony. Dzielnicowe parkingi posiadają blisko 20 procent miejsc dla pojazdów elektrycznych, a wszystkie stacje ładujące znajdują się pod ziemią.

Sceneria przestrzeni parkowych jest utrzymana w klimacie wiejskim, co pozwala dawnym mieszkańcom przesiedlonych wiosek poczuć się jak w domu.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *