Klucz do przywrócenia zdrowia planety

Levis Kavagi, koordynator ds. Afryki w Programie Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEP) w wywiadzie dla Xinhua powiedział, że ambitne inicjatywy podjęte przez Chiny w celu zachowania równowagi między wzrostem gospodarczym a dbałością o środowisko, zwiększają szanse na rzecz przywrócenia zdrowia planety w obliczu zagrożeń związanych z człowiekiem i klimatem.

W wywiadzie udzielonym z okazji Dnia Ziemi, Kavagi podkreślił, że Chiny są w dogodnej pozycji, aby wnieść pozytywny wkład w rozwiązywanie problemów ekologicznych, przed którymi stoi obecnie ludzkość.

Wyraził także uznanie dla Chin za wielostronne inicjatywy, mające na celu ograniczenie ubóstwa, chorób i nierówności.

Oczekuje się, że jako gospodarz 15. Konwencji o różnorodności biologicznej, która ma się odbyć w październiku w mieście Kunming, Chiny potwierdzą swoje zaangażowanie w globalne wysiłki na rzecz ochrony siedlisk przyrodniczych – powiedział.

Kavagi zauważył, że ​​działania prowadzone przez Chiny mają kluczowe znaczenie dla niskoemisyjnego rozwoju, który wzmacnia odporność ekosystemów i społeczności w obliczu rosnących temperatur.

Powiedział, że współpraca międzynarodowa ma kluczowe znaczenie w znalezieniu trwałych rozwiązań dla trzech planetarnych kryzysów: zanieczyszczenia, zmiany klimatu i utraty różnorodności biologicznej.

„Wszystkie trzy są ze sobą powiązane, więc potrzeba bardziej skoordynowanego wysiłku niż pojedynczych, fragmentarycznych odpowiedzi” – dodał.

Mówiąc o trwającej pandemii COVID-19, Kavagi powiedział, że komplikuje ona wyzwania związane z gospodarką odpadami, jednocześnie zwiększając podatność społeczności na skutki zmiany klimatu i zmniejszone dochody z turystyki.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *