Inteligentna energia i Internet energetyczny głównym kierunkiem rozwoju energetyki

Prezes i dyrektor generalny Trina Solar Co., Ltd. jednego z wiodących światowych dostawców fotowoltaiki (PV), podczas dorocznej konferencji Boao Forum for Asia (BFA) 2021 powiedział, że głównym kierunkiem rozwoju energetyki w przyszłości będzie inteligentna energia i Internet energetyczny.

Jeśli uda się obniżyć nietechniczne koszty elektrowni fotowoltaicznych, powstanie większa przestrzeń rozwojowa dla przemysłu fotowoltaicznego. Tymczasem dzięki dalszemu wspieraniu innowacyjnego rozwoju magazynowania energii i produkcji wodoru, inteligentna energia PV będzie odgrywać dominującą rolę w systemie energetycznym, stwierdził Gao.

Prezes zadeklarował, że do końca 2021 roku Trina Solar zwiększy moc modułów do 50 GW i stanie się liderem w globalnym zielonym rozwoju.

W ubiegłym roku Trina Solar założyła stowarzyszenie fotowoltaiczne Open Innovation Ecological Alliance 600W +, przyciągające firmy i organizacje z górnego i dolnego szczebla łańcucha przemysłowego, do pracy na rzecz obopólnych korzyści. Do końca 2020 roku sojusz liczył 60 członków.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *