Inteligentna energia i Internet energetyczny głównym kierunkiem rozwoju energetyki

Prezes i dyrektor generalny Trina Solar Co., Ltd. jednego z wiodących światowych dostawców fotowoltaiki (PV), podczas dorocznej konferencji Boao Forum for Asia (BFA) 2021 powiedział, że głównym kierunkiem rozwoju energetyki w przyszłości będzie inteligentna energia i Internet energetyczny.

Jeśli uda się obniżyć nietechniczne koszty elektrowni fotowoltaicznych, powstanie większa przestrzeń rozwojowa dla przemysłu fotowoltaicznego. Tymczasem dzięki dalszemu wspieraniu innowacyjnego rozwoju magazynowania energii i produkcji wodoru, inteligentna energia PV będzie odgrywać dominującą rolę w systemie energetycznym, stwierdził Gao.

Prezes zadeklarował, że do końca 2021 roku Trina Solar zwiększy moc modułów do 50 GW i stanie się liderem w globalnym zielonym rozwoju.

W ubiegłym roku Trina Solar założyła stowarzyszenie fotowoltaiczne Open Innovation Ecological Alliance 600W +, przyciągające firmy i organizacje z górnego i dolnego szczebla łańcucha przemysłowego, do pracy na rzecz obopólnych korzyści. Do końca 2020 roku sojusz liczył 60 członków.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *