Współpraca Bosch i Qingling Motors

Niemiecka firma inżynieryjno-technologiczna Bosch i chiński producent pojazdów użytkowych premium Qingling Motors z Chongqing utworzyły spółkę joint venture (JV) o nazwie Bosch Hydrogen Powertrain Systems.

Zgodnie z oświadczeniem nowa firma będzie opracowywać, montować i sprzedawać systemy ogniw paliwowych w Chinach. Wprowadzenie na rynek planowane jest między końcem 2022 a początkiem 2023 roku.

Wymagane komponenty będą dostarczane głównie przez fabrykę Boscha w Wuxi we wschodnich Chinach.

Spółka joint venture ma na celu „połączenie technologii i wiedzy rynkowej obu partnerów oraz przyczynienie się do rozwoju chińskiego rynku ogniw paliwowych i transformacji tamtejszego przemysłu motoryzacyjnego” – czytamy w oświadczeniu.

Zgodnie z mapą drogową 2.0 w zakresie oszczędzania energii i nowej energii w pojazdach energetycznych opublikowaną przez Chińskie Stowarzyszenie Inżynierów Motoryzacyjnych (China-SAE), do 2030 r. w Chinach może zostać zarejestrowanych ponad milion pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi.

Bosch zapowiedział też na 2021 rok wyprodukowanie 70 testowych ciężarówek Qingling z własną technologią ogniw paliwowych.

W zakresie wtrysku paliwa i oczyszczania spalin firmy współpracują już od wielu lat. Prezes Qingling Motors Du Weidong uważa powstanie nowej spółki za „kamień milowy na drodze do uprzemysłowienia mobilnych ogniw paliwowych, ale także znaczący wkład w dalszy rozwój chińskiego przemysłu motoryzacyjnego.”

Bosch wnosi do spółki joint venture swoje doświadczenie w zakresie ogniw paliwowych. Qingling, producent rozmaitych gabarytów samochodów dobrze zna chiński rynek ciężarówek i jest bardzo zaangażowany w elektromobilność.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *