Współpraca gospodarcza Brazylia – Chiny

Stosunki między Brazylią a Chinami mają „fundamentalne znaczenie” dla kraju Ameryki Południowej, a wszechstronna współpraca między tymi dwoma krajami stale się rozwija i ma ogromny potencjał, powiedział były prezydent Brazylii Michel Temer.

Perspektywa dalszego rozwoju stosunków dwustronnych jest szeroka i można się spodziewać, że chińskie inwestycje w Brazylii będą stale rosły – dodał prezydent.

Chiny są głównym celem eksportu Brazylii, a oba kraje mają bliskie stosunki handlowe.

Michel Temer, polityk, który skończył 80 lat i przeszedł na emeryturę, był trzykrotnie prezesem Izby Deputowanych, a także wiceprezesem, zanim w 2016 roku objął najwyższe stanowisko w Brazylii.

Mówiąc o stosunkach handlowych między dwoma krajami, prezydent podkreślił również znaczenie agrobiznesu w brazylijskim eksporcie, zwłaszcza w sprzedaży soi i mięsa.

Polityk docenił również znaczenie współpracy między dwoma krajami w walce z pandemią COVID-19, ponieważ Brazylia i duża część świata wciąż borykają się z rosnącymi infekcjami.

„Ta relacja jest niezwykle ważna. Zawsze argumentowałem, że powinna istnieć świetna współpraca między krajami, zwłaszcza producentami szczepionek” – powiedział Temer.

Przypomniał on również swoje wizyty w Chinach, zarówno jako wiceprezydent, jak i prezydent Brazylii, podczas wydarzeń takich jak szczyt BRICS, G20 i spotkania bilateralne, wyrażając chęć powrotu do Chin pewnego dnia.

„Bardzo chciałbym wrócić do Chin jako turysta. Bardzo polubiłem Pekin i byłem zachwycony Hangzhou. Obecnie czytam książkę o życiu zmarłego chińskiego przywódcy Deng Xiaopinga, zakończył prezydent.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *