Rozwój gospodarki w Guangxi

Region autonomiczny Guangxi Zhuang w południowych Chinach wprowadził niedawno środki wspierające rozwój charakterystycznych klastrów przemysłowych i wysokiej jakości zielonego rolnictwa. Zostaną także wdrożone projekty przebudowy infrastruktury przemysłowej i modernizacji łańcuchów przemysłowych.

Huang Wenchuan, zastępca dyrektora Komisji Rozwoju i Reform Regionu Autonomicznego Guangxi Zhuang powiedział, że od czasu uruchomienia 13. planu pięcioletniego Guangxi zoptymalizował swoją strukturę przemysłową i poprawił poziom rozwoju. Produkcja samochodów osobowych, maszyn budowlanych, silników spalinowych, miedzi elektrolitycznej i tlenku glinu znalazła się w pierwszej piątce w Chinach.

Obecnie klaster przemysłowy Guangxi to 10 gałęzi przemysłu o wartości 100 miliardów juanów, z których wartość produkcji przemysłu spożywczego i metalurgicznego przekroczyła 200 miliardów juanów, a wartość produkcji samochodów, metali nieżelaznych, petrochemii, maszyn, elektroniki, elektryczności, materiały budowlane, papiernictwo i przemysł drzewny przekroczyły 100 miliardów juanów.

Jeśli chodzi o budowę nowoczesnego rolnictwa, w Guangxi powstało sześć klastrów o wartości 100 miliardów juanów w zbożu, cukrze trzcinowym, owocach, warzywach, rybołówstwie i wysokiej jakości żywym inwentarzu i trzy klastry przemysłowe o wartości 50 miliardów juanów w hodowli serów.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *