Łatwiejsze inwestycje na międzybankowym rynku obligacji

Organ zarządzający chińskim systemem handlu walutami (CFETS) ogłosił w poniedziałek, że będzie wspierał usługi w zakresie modeli płatności międzynarodowych, w celu ułatwienia inwestycji zagranicznych na chińskim rynku obligacji.

W ramach modelu, zagraniczni inwestorzy będą mogli przyjmować powszechnie stosowane międzynarodowe metody płatności i otrzymywać kwotowania zawierające opłaty związane z transakcjami.

Schemat CIBM Direct zapewni inwestorom międzynarodowym dostęp do międzybankowego rynku obligacji w Chinach, a instytucje zagraniczne będą mogły handlować obligacjami bezpośrednio za pośrednictwem banków posiadających odpowiednie licencje w Chinach kontynentalnych.

Bond Connect to program wzajemnego dostępu, który umożliwia inwestorom z Chin kontynentalnych i zza oceanu handel obligacjami na wzajemnym rynku międzybankowym.

Od poniedziałku usługi międzynarodowego modelu płatności są dostępne dla inwestorów zagranicznych w transakcjach na obligacjach za pośrednictwem programu Bond Connect.

W raporcie stwierdzono, że usługa międzynarodowego modelu płatności lepiej pasuje do nawyków płatniczych inwestorów zagranicznych i dodatkowo optymalizuje ich doświadczenia transakcyjne.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *