310 mln telefonów w sieci 5G

Do końca kwietnia 2021 r. liczba telefonów komórkowych podłączonych do sieci 5G wyniosła w Chinach 310 milionów.

Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) podało, że liczba ta stanowi około 19 procent wszystkich użytkowników telefonów komórkowych trzech podstawowych operatorów telekomunikacyjnych – China Telecom, China Mobile i China Unicom.

W Chinach, gdzie znajduje się największa na świecie sieć komórkowa 5G, pojawiły się bardziej innowacyjne zastosowania nowej technologii komunikacyjnej w dobrze prosperującym, lukratywnym sektorze.

Jak podaje ministerstwo, do tej pory odnotowano ponad 9 000 nowych przypadków zastosowań 5G, takich jak między innymi wprowadzenie inteligentnych placów budowy o wyższej efektywności zarządzania i niższym ryzyku dla bezpieczeństwa.

MIIT przewiduje, że w 2025 roku 5G wygeneruje 2,93 biliona juanów (około 457 miliardów dolarów) ekonomicznej wartości dodanej (EVA). W zeszłym roku 5G przyniosło 810,9 miliardów juanów zysku brutto.

MIIT szacuje, że już w drugiej połowie bieżącego roku, dostawy telefonów komórkowych 5G w Chinach będą stanowić 80 procent wszystkich dostaw.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *