Przemysł biomedyczny w Szanghaju

Szanghaj planuje w ciągu najbliższych trzech lat zwiększyć wielkość produkcji w sektorze biomedycznym do 180 miliardów juanów (ok. 106 miliardów złotych)

Według władz lokalnych całkowita wartość szanghajskiej produkcji przemysłu biomedycznego w 2020 roku przekroczyła 140 miliardów juanów (ponad 82 miliardy złotych)

Koncepcja, która koncentruje się na wsparciu rozwoju innowacyjnych leków, wysokiej klasy wyrobów medycznych, zaawansowanego sprzętu i materiałów biomedycznych oraz outsourcingu nowych usług, ma być wdrożona od 1 czerwca b.r.

Przemysł biomedyczny jest kluczową branżą w Szanghaju. W ostatnim czasie pojawiło się tu wiele ważnych osiągnięć technologicznych i produktów. To właśnie biolodzy z Szanghaju stworzyli pierwsze naczelne, sklonowane techniką podobną do tej, której używano do klonowania owieczki Dolly, to tu powstało pierwsze produkowane w kraju przeciwciało monoklonalne białko-1 (PD-1) z zaprogramowaną śmiercią komórki i pierwszy na świecie panoramiczny, dynamiczny 2-metrowy PET-CT, skaner do inteligentnej diagnostyki.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *