Zielony rozwój, lepsze życie

19 maja jest w Chinach dniem wyjątkowym. Od 10 lat obchodzi się tu Dzień Turystyki, święto ustanowione w 2011 roku przez Radę Stanu, mające na celu promocję turystyki i zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie dobrych praktyk w podróży, takich jak bezpieczeństwo czy odpowiedzialność za środowisko.

Stolicą tegorocznego święta był Wuhan, niegdyś epicentrum pandemii Covid-19, dziś miasto odrodzone i pełne dobrej energii. Maj jest jednym z najlepszych miesięcy w roku na wizytę w Chinach. Wuhan i reszta prowincji Hubei mają wiele do zaoferowania, i zachwycają nawet najbardziej wybrednych podróżników.

W Chinach ludowe powiedzenie mówi, że miejsce z wodą ma duszę. Wuhan żyje tym w pełni, rozciągając się wzdłuż największej chińskiej rzeki Jangcy i jej dopływów. Wody odżywiają Wuhan i jego mieszkańców, będąc tłem dla przepięknych krajobrazów.

Tegoroczny Dzień Turystyki upłynął pod hasłem „Zielony rozwój, lepsze życie”. Organizatorzy skoncentrowali się na harmonijnym rozwoju ludzkości i ziemi, podkreślając znaczenie przyjaznego dla środowiska zrównoważonego rozwoju branży turystycznej. Największą uwagę zwrócono na obszary wiejskie oraz niskoemisyjne i zrównoważone sposoby na wydobycie ich mieszkańców z ubóstwa, a także na zmniejszanie różnic między obszarami miejskimi i wiejskimi.

Podczas ceremonii inaugurującej wydarzenie Du Jiang, wiceminister kultury i turystyki podkreślił, że dążenie do zielonego rozwoju to poszukiwanie harmonijnych relacji między człowiekiem a przyrodą, co podczas takich podróży pozwala turystom poznawać naturę i rozumieć kulturę odwiedzanego regionu.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *