Drzewo przyjaźni Pakistan – Chiny

W czwartek w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, w ramach obchodów 70. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Pakistanem a Chinami, Ambasador Chin w Pakistanie Nong Rong i pakistański minister spraw zagranicznych Shah Mahmood Qureshi posadzili „drzewo przyjaźni”.

Przy tej okazji ambasador Chin ogłosił, że Chiny przekazują Pakistanowi 7000 sadzonek w odpowiedzi na zaproponowany przez pakistańskiego premiera Imrana Khana Ruch Czysty i Zielony Pakistan oraz program „Tsunami 10 miliardów drzew”.

Minister Qureshi przypomniał, że w 2021 r. przypada także 100. rocznica założenia Komunistycznej Partii Chin (KPCh) i pogratulował chińskim przywódcom i KPCh wydźwignięcia ponad 700 milionów ludzi ze skrajnego ubóstwa w krótkim okresie 40 lat.

W Pakistanie i Chinach odbywa się wiele imprez z okazji przełomowej 70. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między tymi dwoma krajami.

Program „Tsunami 10 miliardów drzew” ma na celu ponowne zalesienie Pakistanu. Jest to rządowy projekt, którego misją jest zasadzenie 10 miliardów drzew w ciągu pięciu lat, zwiększenia powierzchni leśnej, rekultywacji lasów zdegradowanych i ochronę przyrody.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *