Medycyna estetyczna w Chinach

Chiński rynek medycyny estetycznej odnotowuje ostatnio duży popyt ze strony młodych konsumentów, co oznacza ogromne możliwości inwestycyjne.

W ostatnich latach rynek estetyki medycznej w kraju rozwijał się bardzo dynamicznie. Według Galaxy Securities, liczba konsumentów interesujących się medycyną estetyczną osiągnęła w 2020 roku 15,2 miliona, co oznacza wzrost o 35,7% rok do roku.

W porównaniu z europejskim i amerykańskim rynkiem, gdzie popyt koncentruje się głównie na kobietach powyżej 35 roku życia, kobiety w wieku od 20 do 25 lat w Chinach stanowiły prawie 40 procent, a osoby w wieku 26 do 30 stanowiły 23 procent.

Młodsza baza klientów napędza oczekiwaną skalę rynku estetyki medycznej, powiedział Yang Xiaotong, analityk Galaxy Securities, spodziewając się, że krajowy rynek medycyny estetycznej utrzyma łączną roczną stopę wzrostu na poziomie około 20 procent.

Medycyna estetyki chirurgicznej zajmuje w tym sektorze ponad 50 procent, ale tempo wzrostu niechirurgicznych projektów estetycznych przewyższa tempo wzrostu projektów chirurgicznych.

Obecnie ponad 80 procent instytucji zajmujących się medycyną estetyczną jest własnością prywatną, a większość z nich to kliniki o różnorodnym poziomie usług– powiedział Ye Faming, sekretarz generalny Stowarzyszenia Tworzyw Sztucznych i Estetyki Jiangsu.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *