Międzynarodowa Konferencja w Dalian

W środę w Dalian, w północno-wschodniej prowincji Liaoning w Chinach, odbyła się międzynarodowa konferencja na temat współpracy i integracji przemysłu, edukacji, badań i zastosowań w 2021 r.

Gospodarzem konferencji, prowadzonej pod kierunkiem Ministerstwa Edukacji Chińskiej Republiki Ludowej i Rządu Ludowego Prowincji Liaoning, było Narodowe Centrum Programu Rozwoju Szkolnictwa, a organizatorem Departament Edukacji Prowincji Liaoning i Politechnika Dalian.

Wiceminister Edukacji Tian Xuejun wygłosił przemówienie, w którym podkreślił, że po trzech latach rozwoju konferencja stała się symfonią otwartej współpracy, jaką tworzą uczelnie, przedsiębiorstwa i instytuty badawcze z całego świata.

Obecnie, w obliczu sytuacji epidemicznej, apel do wzmocnienia komunikacji i współpracy na świecie jest jeszcze głośniejszy, powiedział Tian. Wiceminister wyraził również ​nadzieję, że wszystkie strony konferencji będą mogły promować wysokiej jakości rozwój międzynarodowego przemysłu, uczelni i badań.

Według Vitrenko Andrii, wiceministra edukacji i nauki Ukrainy, Inicjatywa Pasa i Szlaku promuje wymianę i współpracę między Chinami i Ukrainą w dziedzinie nauki i technologii, innowacji i edukacji oraz relacje między chińskimi i ukraińskimi uniwersytetami i instytucjami naukowo-badawczymi.

Uczestnicy spotkania skoncentrowali się na dogłębnej współpracy i wymianie w dziedzinie produkcji wysokiej klasy sprzętu i nowych materiałów, nowej generacji technologii informacyjnej i inteligencji, zielonego przemysłu chemicznego i nowych materiałów energetycznych. Podczas wydarzenia podpisano dziewięć umów o współpracy między Chinami a uczelniami zagranicznymi.

Powołano także centrum badawczo-innowacyjne pomiędzy Politechniką Dalian i Białoruskim Uniwersytetem Państwowym oraz centrum transformacji osiągnięć naukowych i technologicznych pomiędzy Uniwersytetem Północno-Wschodnim i BNTU.

W konferencji za pośrednictwem kanałów online i offline wzięło udział 860 ekspertów i naukowców, reprezentujących około 100 uczelni i instytucji naukowo-badawczych z całego świata.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *