Raport o środowisku biznesowym w Hainan

W czerwcu ubiegłego roku Chiny przyjęły ustawę o wolnym porcie handlowym Hainan (FTP), która potwierdziła stworzenie największej na świecie strefy wolnego handlu i handlu wolnocłowego.

23 czerwca w Haikou odbyło się seminarium poświęcone promowaniu światowej klasy środowiska biznesowego i wysokiej jakości rozwoju Hainan.

Podczas seminarium Chiński Serwis Informacji Gospodarczej (CEIS) zaprezentował angielską wersję raportu Hainan Business Environment 2021.

Według Gan Feng, zastępcy dyrektora generalnego Xinhua Silk Road Information Service, kompleksowej platformy informacyjnej CEIS zorientowanej na projekty Pasa i Szlaku, raport przedstawia najnowsze osiągnięcia budowy Hainan i oferuje zagranicznym inwestorom praktyczne porady dotyczące wchodzenia lub rozwijania działalności w prowincji.

Raport zawiera aktualne dane z oficjalnych źródeł i obejmuje ponad dziesięć wymiarów i pięćdziesiąt wskaźników, określających rozwój gospodarczy, handel i inwestycje, zasoby naturalne, strukturę przemysłu, infrastrukturę, koszty inwestycji, politykę inwestycyjną i panoramę otoczenia biznesowego Hainan.

W dokumencie czytamy, że ​​w ciągu ostatnich siedmiu lat prowincja Hainan odnotowała tempo wzrostu PKB wyższe niż średnia krajowa w ciągu pięciu lat, nawet w 2020 r., pomimo pandemii COVID-19, roczny wzrost PKB wyniósł tu 3,5 procenta.

W raporcie ukazane jest także dziesięć głównych branż Hainan, finansowanych przez inwestycje zagraniczne w 2020 roku i faktyczne wykorzystanie kapitału zagranicznego w formie tabeli. Z zestawienia wynika, że ​​​​najbardziej popularne są: leasing i usługi biznesowe, sektor inwestycji zagranicznych z udziałem kapitału zagranicznego przekraczającym 1,6 mld USD, a następnie handel hurtowy i detaliczny, nieruchomości, transmisja informacji, oprogramowanie i usługi informatyczne.

W Hainan swoje siedziby mają już między innymi znane na całym świecie firmy księgowe i instytucje edukacyjne, takie jak PwC, Deloitte, Ernst & Young, KPMG i Harrow School z Wielkiej Brytanii.

CEIS to jedna z największych organizacji świadczących usługi informacji gospodarczej w Chinach. Oferuje najszerszy zakres usług i najbardziej wszechstronne kategorie produktów. Angażuje się w opracowywanie informacji gospodarczych i obsługę strategii krajowych. Opierając się na Xinhua Silk Road Information Service, CEIS globalnie rozpowszechnia chińskie rozwiązania, mające na celu poprawę zdolności komunikacji międzynarodowej Chin w dziedzinie gospodarki.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *