Rozwój nauki i technologii w Chinach

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek 27 lipca, chiński minister nauki i technologii Wang Zhigang powiedział, że Chiny poczyniły ogromne postępy w zakresie oryginalnych innowacji oraz rozwoju nauki i technologii. Według danych ministerstwa kraj znacznie zwiększył finansowanie badań podstawowych, ze średnią roczną stopą wzrostu na poziomie 16,9%.

Minister dodał, że wydatki na badania podstawowe osiągnęły 6% całkowitych wydatków na badania i rozwój (B+R).

Chiny stały się drugim co do wielkości dostawcą wysokiej jakości artykułów naukowych i technologicznych na świecie, powiedział Xu Jing, urzędnik chińskiego Ministerstwa Nauki i Technologii.

Według Xu liczba cytowań chińskich artykułów naukowych wysokiego szczebla w 12 dziedzinach, w tym materiałoznawstwie, chemii, technologii inżynierskiej, matematyce i fizyce, plasuje się wśród dwóch najlepszych na świecie.

Według Wanga Chiny aktywnie promują budowanie regionalnych centrów innowacji i zachęcają regiony o odpowiednich warunkach do objęcia wiodącej roli w rozwoju napędzanym innowacjami.

Powiedział, że całkowita produkcja gospodarcza stworzona przez strefy high-tech w całym kraju stanowi ponad 12 procent produkcji całego kraju.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *