200. pociąg na trasie Chiny – Europa

W środę rano, ze stacji Dongguan Changping w Chinach, odjechał pociąg towarowy załadowany produktami przemysłowymi, sprzętem elektronicznym, ubraniami i kapeluszami. Miejscem docelowym pociągu są Niemcy i jest on 200. składem, jaki wyjechał w tym roku z Dongguan Changping do Europy.

Od początku tego roku Greater Bay Area uruchomiła trasy pociągów towarowych Chiny-Europa, które przewożą 10 079 TEU towarów do 15 różnych miejsc w Azji Środkowej, Rosji, na Węgrzech, w Niemczech, w Polsce i na Litwie.

Liczba kursów pociągów towarowych wyruszających z Great Bay Area wzrosła o 83,4% rok do roku, co jest historycznym rekordem.

Według stanu na koniec lipca tego roku, z obszaru Greater Bay Area średnio codziennie odjeżdżał jeden pociąg towarowy Chiny-Europa. Łączna liczba podróży pociągami towarowymi Chiny-Europa rozpoczynających się w Guangdong prawdopodobnie przekroczy w tym roku wcześniej szacowaną liczbę 340.

Greater Bay Area (GBA), to megalopolis, składające się z dziewięciu miast i dwóch specjalnych regionów administracyjnych w południowych Chinach.

Całkowita powierzchnia strefy wynosi około 56 000 km2. Na podstawie najnowszych danych dostarczonych przez prowincję Guangdong, Specjalny Rząd Regionu Administracyjnego Hongkongu (SARG) i SARG Makau, całkowita populacja w obszarze Greater Bay wynosi ponad 86 milionów, a PKB w 2020 roku wyniosło 1 668,8 miliarda USD.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *