Multilateralizm podstawą globalnego zarządzania

W wywiadzie udzielonym agencji Xinhua, George Papandreou, były grecki premier i przewodniczący Międzynarodówki Socjalistycznej stwierdził, że Komunistyczna Partia Chin (KPCh) odgrywa kluczową rolę we wzmacnianiu multilateralizmu.

„KPCh i oczywiście Chiny odgrywają i będą nadal odgrywać ważną rolę we wzmacnianiu systemu wielostronnego” – powiedział Papandreou.

W lipcu premier wziął udział w szczycie KPCh i Światowych Partii Politycznych za pośrednictwem łącza wideo z chińskiej ambasady w Atenach.

W swoim przemówieniu złożył gorące gratulacje z okazji 100. rocznicy założenia CPC, pochwalił filozofię skoncentrowaną na ludziach i jej osiągnięcia oraz podkreślił potrzebę współpracy na całym świecie w celu stawienia czoła wspólnym wyzwaniom i wspólnego budowania społeczności przyszłość ludzkości.

„Polityka skoncentrowana na ludziach jest oczywiście tym, w co wierzą wszyscy postępowcy na całym świecie, że nasza polityka musi obejmować ludzi i walczyć z nierównościami, aby ludzie mogli poczuć, że w systemie jest sprawiedliwość i nadzieja”.

Papandreou zauważył, że na całym świecie powinna istnieć współpraca, aby stawić czoła głównym wyzwaniom, niezależnie od tego, czy jest to pandemia, kryzys finansowy, zmiana klimatu czy istniejące nierówności.

„Jesteśmy jedną wspólną ludzkością i ta pandemia uświadomiła nam to. Wszyscy na całym świecie zdają sobie sprawę, że tylko jeśli będziemy współpracować, możemy poradzić sobie z tymi wyzwaniami. Potrzebne jest więcej zrozumienia, więcej solidarności, więcej współpracy, a partie polityczne ponoszą ogromną odpowiedzialność, przede wszystkim za reprezentowanie własnych narodów, a następnie za reprezentowanie samej ludzkości, współpracując w walce z tymi wszystkimi trudnymi wyzwaniami, jakie mamy”,stwierdził dobitnie premier.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *