Najnowsze osiągnięcia światowej medycyny

Największą na świecie liczbę recept na antybiotyki generują bakteryjne zapalenie płuc i inne infekcje dróg oddechowych.

Występowanie oporności na środki przeciwdrobnoustrojowe stanowi globalne wyzwanie medycyny, szczególnie dedykowanej najbardziej wrażliwym grupom, takim jak pacjenci pediatryczni i geriatryczni.

Indyjska firma Wockhardt nawiązała współpracę z chińską firmą Jiangxi Jemincare Group Company w celu opracowania i komercjalizacji nowatorskiego antybiotyku o szerokim spektrum działania.

Najnowszy antybiotyk o nazwie Nafitromycyna, zakwalifikowany do klasy laktonów/ketolidów stosowanych w zakażeniach dróg oddechowych, przeszedł już światowe badania kliniczne I i II fazy.

Lek jest aktywny przeciwko całej gamie patogenów bakteryjnych, związanych z pozaszpitalnym bakteryjnym zapaleniem płuc (w tym szczepom opornym na makrolidy).

Zgodnie z umową chińska firma będzie odpowiedzialna za wyłączny rozwój i komercjalizację Nafitromycyny na wybranych rynkach.

Wockhardt otrzyma płatność z góry i dostarczy produkt do chińskiej firmy, otrzymując tantiemy od sprzedaży netto. Technologia produkcji zostanie przekazana we wspólnie uzgodnionym czasie.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *