Pielęgnujmy w sobie olimpijskiego ducha!

Igrzyska w Tokio zakończyły się wielkim sukcesem chińskiej reprezentacji, która o swoje medale walczyła pod znakiem „Pin” (w pinyin), który w języku angielskim tłumaczy się jako „duch walki” i jest zgodny z duchem olimpijskim.

Reprezentacja Polski podczas tych igrzysk spisała się wspaniale, zdobywając 14 medali. To najlepszy wynik od czasów Sydney w 2000 roku!

Jednak, niezależnie od tego, czy sportowcy stanęli na podium olimpijskim czy nie, są już „życiowymi zwycięzcami” i reprezentują dumę swoich krajów.

Szczególnie ważny pozostaje fakt, że na arenie olimpijskiej nie ma różnic światopoglądowych, etnicznych, kulturowych czy politycznych. Ruch olimpijski niesie nadal przesłanie pokoju, a słowo olimpijczyk nobilituje i kojarzy się jako ten, który zachowuje pewien kanon etyczny.

Zgodnie ze starożytnym mottem: Najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężyć, ale wziąć w nich udział, podobnie jak w życiu nie jest ważne triumfować, ale zmagać się z wyzwaniami.

Wraz z zamknięciem letnich Igrzysk Tokio 2020 zegar olimpijski zostanie oficjalnie ustawiony na „czas pekiński”, ponieważ znicz olimpijski ponownie rozpali sportowe emocje 4 lutego 2022 r. podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022.

Pielęgnujmy w sobie olimpijskiego ducha!


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *