Rośnie eksport samochodów z Szanghaju

W pierwszej połowie 2021 r. Szanghaj wyeksportował łącznie 206 000 samochodów, co stanowi wzrost o 165,9% rok do roku.

Wartość eksportu wyniosła 20,64 mld juanów (ponad 12 mld złotych), co oznacza wzrost rok do roku o 191,5 proc. Zarówno wielkość, jak i wartość przekroczyły jedną piątą sum krajowych, co plasuje Szanghaj na pierwszym miejscu wśród wszystkich prowincji i miast w Chinach.

Rynek eksportowy samochodów w Szanghaju wykazał zróżnicowaną dystrybucję, a układ przemysłowy przesunął się z krajów rozwijających się na rynki rozwinięte. Od stycznia do czerwca na trzy rozwinięte rynki gospodarcze Unii Europejskiej, Australii i Stanów Zjednoczonych wyeksportowano łącznie 63 000 samochodów, co stanowi 30,5% całego eksportu.

Poza tym udział eksportu nowych pojazdów elektrycznych (NEV) nadal wzrasta. Łącznie wyeksportowano 60 000 elektrycznych samochodów osobowych, co stanowi wzrost o 752,9 procent rok do roku, dając 29,3 procent całkowitego eksportu pojazdów w mieście w porównaniu z 14 procentami w 2020 roku.

W celu zaspokojenia gwałtownego wzrostu popytu na eksport, Shanghai Customs utworzył specjalny oddział nadzoru celnego, aby świadczyć całodobowe usługi odprawy celnej.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *