Argentyńscy przedsiębiorcy bliżej chińskich konsumentów dzięki innowacyjnej platformie logistycznej

Poprzez innowacyjną platformę logistyczną stworzoną po pierwszych targach China International Import Expo (CIIE), małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) w Argentynie zbliżyły do chińskich konsumentów.

Uruchomiona w 2018 r. platforma, nazwana Integral Hub of Argentina w Szanghaju, pomaga argentyńskim MŚP lepiej eksplorować chiński rynek poprzez redukcję kosztów, skrócenie czasu dostawy i zwiększenie wartości produktu.

Zlokalizowany w porcie Yangshan w Szanghaju, jednym z najbardziej ruchliwych portów kontenerowych na świecie, hub do tej pory oferował kompleksowe usługi importowe, logistyczne, celne, dystrybucyjne i marketingowe dla ponad 50 argentyńskich firm, których produkty obejmują mięso, ryby, owoce morza, olej słonecznikowy, wino, czekolada, słodycze, herbata, rękodzieło i dzieła sztuki.

Alejandro Spadone, dyrektor argentyńskiego zintegrowanego operatora logistycznego TP Logistica, jednej z dwóch firm stojących na czele centrum, powiedział w niedawnej wirtualnej prezentacji, że centrum stara się „zapewnić rozwiązania (argentyńskim) MŚP i przedsiębiorcom, którzy chcą wprowadzić swoje produkty na rynek Chin.”

„Pracujemy nad opracowaniem dostosowanego do indywidualnych potrzeb, innowacyjnego rozwiązania dla argentyńskich MŚP, którym czasami bardzo trudno jest rozpocząć eksport do Chin” – powiedział Spadone, którego firma jest właścicielem magazynu fiskalnego o powierzchni 20 000 metrów kwadratowych w General Pacheco w Argentyńskim Obszarze Metropolitalnym Buenos Aires, gdzie towary przywożone do Chin są przechowywane, certyfikowane i transportowane.

Według Spadone centrum oferuje również pomoc biznesową argentyńskim MŚP, np. w poszukiwaniu potencjalnych partnerów biznesowych, promowaniu argentyńskich marek na rynku chińskim oraz zapewnianiu 3-miesięcznego bezpłatnego przechowywania produktów, które nie wymagają chłodzenia.


Give a Like for My Favorite China's Brands

BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.