Szanghaj zamierza zbudować światowej klasy międzynarodowe centrum wysyłkowe

W delcie rzeki Jangcy powstanie nowoczesne, światowej klasy międzynarodowe centrum logistyczne.

Burmistrz Szanghaju, Gong Zheng powiedział, że miasto ma na celu promowanie dekarbonizacji i zacieśnienie współpracy z międzynarodowym przemysłem żeglugowym.

W rankingu międzynarodowych centrów żeglugowych, zawartym w raporcie o rozwoju międzynarodowych centrów żeglugowych Xinhua-Baltic 2021, który oceniał kompleksowe wyniki 43 globalnych miast z usługami portowymi i żeglugowymi, Szanghaj zajął trzecie miejsce.

Zgodnie z 14. planem pięcioletnim miasta (2021-2025), dotyczącym budowy międzynarodowych centrów żeglugowych, jego roczna przepustowość kontenerów wyniesie co najmniej 47 milionów 20-stopowych jednostek ekwiwalentnych, roczna przepustowość podróży lotniczych wyniesie co najmniej 130 milionów, a roczna przepustowość statków towarowych osiągnie 4,1 miliona ton lub więcej.

Kitack Lim, sekretarz generalny Międzynarodowej Organizacji Morskiej powiedział, że cyfryzacja jest kluczowym elementem, który może wprowadzić branżę żeglugową w nową erę, poprzez zapewnienie bezpieczeństwa morskiego, promowanie ochrony środowiska, zarządzanie ryzykiem cybernetycznym i poprawę wydajności operacyjnej.

„Musimy kontynuować ścisłą współpracę na poziomie wielostronnym, aby ożywić międzynarodową wymianę oraz wzmocnić rozwój globalnej turystyki i handlu i napędzać wzrost dobrobytu dla wszystkich” – powiedział Stephen Creamer z Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego.


Give a Like for My Favorite China's Brands

BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.