Coraz bliżej święta!

Specjalny pociąg towarowy Chiny-Europa przewożący towary świąteczne jest właśnie w drodze do niemieckiego Duisburga, skąd przesyłka zostanie wysłana do innych krajów europejskich, w tym do Polski, Belgii, Szwecji, Francji i Holandii.

Pociąg, załadowany 50 TEU towarów o wartości 20 milionów juanów (około 3,1 miliona dolarów), wyjechał z miasta Shenzhen na południu Chin 5 listopada i ma przybyć do Europy po około 16 dniach, poinformowała służba celna w Shenzhen.

Specjalna usługa cargo została uruchomiona w celu zaspokojenia pilnych wymagań transgranicznych firm e-commerce w obszarze Guangdong-Hongkong-Makao Greater Bay Area i okolicznych miastach.

„Wrzesień i październik to szczyt sezonu wysyłki zamówień związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Jednak, z powodu pandemii COVID-19 w tym roku wystąpiły ograniczenia przepustowości w transporcie morskim i lądowym” – powiedział Wang Ping, zastępca dyrektora generalnego Shenzhen Huashang. International Supply Chain Service Co., Ltd.

Usługa kolejowa może obniżyć koszty transportu o 30 procent w porównaniu z trasami morskimi i zajmuje tylko około 20 procent kosztów frachtu lotniczego, dodał Wang, wyrażając radość z „terminowego” zorganizowania usługi.

Uruchomiona w sierpniu 2020 r. 13 438-kilometrowa trasa Shenzhen-Duisburg jest jedną z najdłuższych linii pociągów towarowych Chiny-Europa. Do końca października obsłużyła 131 podróży, przewożąc 81 400 ton towarów o wartości ponad 3,4 miliarda juanów.

Według danych China State Railway Group Co., Ltd. przewozy pociągami towarowymi Chiny-Europa od początku 2021 r. odnotowały dynamiczny wzrost, a ich łączna liczba wzrosła o 32 procent rok do roku, osiągając 10 030 do końca sierpnia.

W tym okresie pociągi towarowe przewiozły około 964 000 kontenerów, czyli o 40 procent więcej niż w tym samym okresie w 2020 roku.

Pociągi towarowe Chiny-Europa kursujące na 73 trasach przewiozły towary do ponad 170 miast w 23 krajach europejskich. Usługi kolejowe zapewniały również wsparcie transportowe dla rozwoju gospodarczego i społecznego w krajach i regionach wzdłuż Pasa i Szlaku.


Give a Like for My Favorite China's Brands

BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.