Chiny i Wielka Brytania. Rozmowy na temat wzmocnienia współpracy dwustronnej

Chiński wicepremier Hu Chunhua przeprowadził we wtorek rozmowę telefoniczną z brytyjskim kanclerzem skarbu Rishi Sunak na temat rozwoju dwustronnej praktycznej współpracy.

Hu, który przewodniczy chińskiej delegacji uczestniczącej w dialogu gospodarczym i finansowym Chiny-Wielka Brytania zauważył, że chiński przywódca Xi Jinping i brytyjski premier Boris Johnson przeprowadzili niedawno rozmowę telefoniczną i osiągnęli ważny konsensus w sprawie wzmocnienia relacji i zacieśnienia współpracy między dwoma krajami.

Strona chińska jest gotowa do współpracy ze stroną brytyjską w celu wdrożenia konsensusu osiągniętego przez dwóch przywódców i dokonania nowych postępów w praktycznej współpracy, powiedział Hu.

Hu oczekuje, że oba kraje spotkają się w połowie drogi, zacieśnią wymianę i współpracę w handlu, inwestycjach, finansach i innych obszarach oraz będą stale poszerzać i pogłębiać praktyczną współpracę.

Sunak, który kieruje brytyjską delegacją do dialogu powiedział, że jego kraj przywiązuje dużą wagę do relacji z Chinami, jest gotowy do pogłębienia dwustronnej współpracy gospodarczej i finansowej, zacieśnienia współpracy w zakresie zmian klimatycznych, zielonych finansów, gospodarki, handlu i inwestycji oraz forsowania nowych postępów w stosunkach dwustronnych.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *