Innowacyjne dzieła 100 chińskich mistrzów sztuki i rzemiosła. Wystawa w chmurze

3 grudnia b.r., podczas Forum dla Przedsiębiorców Boao w 2021 rozpoczęła się wystawa w chmurze na temat „innowacyjnych dzieł 100 chińskich mistrzów sztuki i rzemiosła”. Ukazuje ona unikalny urok tradycyjnej chińskiej sztuki i rzemiosła w nowoczesny sposób.

Według Huang Yangminga, wiceburmistrza miasta Dongyang, gospodarza wydarzenia, wystawa w chmurze, wykorzystująca technologię roamingu panoramicznego do symulacji doświadczeń na miejscu, pozwala każdemu cieszyć się arcydziełami rzeźbienia w drewnie w dowolnym miejscu i czasie za pomocą jednego kliknięcia.

Wystawa ukazuje ducha rzemieślnika, a sławni artyści z całego kraju prezentują dzieła, które nawiązują do stuletniej podróży i osiągnięć Komunistycznej Partii Chin (KPCh), jednocześnie wyrażając życzenia pomyślności narodowej i odrodzenia narodowego, powiedział Huang.

Wystawa w chmurze, zainicjowana wspólnie przez Chińskie Towarzystwo Sztuki i Rzemiosła oraz władze miasta Dongyang i prezentowana na stronach internetowych Xinhuanet, Xinhua Silk Road i Xinhua Finance, obejmująca prace w różnych kategoriach, takich jak rzeźba, ceramika, haft, metal, tkactwo bambusowe, które nie tylko niosą ze sobą silne lokalne cechy, ale także w pełni prezentują nowe rzemiosło, nowe techniki, nowe materiały i nowe idee współczesnej sztuki i rzemiosła.

Miasto Dongyang w prowincji Zhejiang we wschodnich Chinach od dawna słynie ze sztuki i rzemiosła, przypisuje mu się takie tytuły, jak „stolica chińskich mebli mahoniowych (rzeźbiarskich)” i „stolica światowego rzeźbienia w drewnie”. Jako jeden z pierwszych krajowych projektów ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego, rzeźbienie w drewnie Dongyang stało się wizytówką miasta i zademonstrowało światu tradycyjną chińską kulturę poprzez międzynarodowe wydarzenia, takie jak China International Import Expo i G20 Hangzhou Summit.

Dongyang przywiązuje wielką wagę do rozwoju przemysłu artystycznego i rzemieślniczego, powiedział Huang zauważając, że obecnie w mieście działa ponad 1300 przedsiębiorstw zajmujących się rzeźbieniem w drewnie mahoniowym. W 2020 r. łączna wartość produkcji całego łańcucha przemysłowego osiągnęła 63 miliardy juanów.


Give a Like for My Favorite China's Brands

BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.