Pierwszy w historii kina chińsko-pakistański film animowany

W niedzielę w Pekinie odbyła się premiera pierwszego chińsko-pakistańskiego filmu animowanego „The Beastman in the Fantasy Forest”.

Wydarzenie było częścią obchodów 70. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Chinami a Pakistanem, skupiających się na ludziach i wymianie kulturalnej między obydwoma krajami.

Akcja filmu rozgrywa się w dzikim lesie nieopodal Kaszgar w północno-zachodnim regionie autonomicznym Xinjiang Uygur w Chinach. Historia opowiada o Allahyar, młodym i psotnym chłopcu, który stara się rzucić światło na ochronę i nielegalne polowania na dzikie zwierzęta.

Ambasador Pakistanu w Chinach, Moin ul Haque powiedział, że film przekazuje ważne przesłanie dotyczące ochrony dzikiej przyrody i zasobów naturalnych, zwłaszcza młodzieży. Zapewnił, że nie może się doczekać, kiedy oba kraje zrealizują więcej takich udanych przedsięwzięć w przyszłości, a więcej pakistańskich filmów będzie szeroko dostępnych dla widzów w Chinach.

Współgospodarzami wydarzenia była Ambasada Islamskiej Republiki Pakistanu w Pekinie i China Film Co-production Corporation (CFCC).


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *