Premier Chin wziął udział w sesji dialogowej Globalnej Rady Dyrektorów Generalnych

15 grudnia chiński premier Li Keqiang wziął udział w sesji dialogowej „Globalnej Rady Dyrektorów Generalnych” za pośrednictwem wideo.

Szefowie prawie 30 firm z listy Fortune 500, w tym Schneider Electric, Dow, ABB, Panasonic, Cargill, Rio Tinto, Starbucks i Volkswagen, rozmawiali na takie tematy jak innowacje i rozwój, zielona i niskoemisyjna transformacja oraz nowe możliwości rozwoju dla międzynarodowych firm w Chinach.

Li Keqiang docenił wkład międzynarodowych firm w reformę i otwarcie Chin oraz modernizację, a także wszedł w głębokie interakcje z uczestnikami. Premier podkreślił, że reforma i otwarcie to jedyny sposób, aby Chiny osiągnęły modernizację. Chiny będą nadal pogłębiać reformę „zarządzania i usług”, tworzyć zorientowane na rynek, praworządne i międzynarodowe środowisko biznesowe, ściśle chronić prawa własności intelektualnej. Będą traktować krajowe i zagraniczne przedsiębiorstwa jednakowo i sprawiedliwie oraz ulepszać system promocji i obsługi inwestycji zagranicznych, tak aby w dłuższej perspektywie Chiny stały się silnym, atrakcyjnym miejscem do inwestowania.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *