Nowoczesne miasta przyciągają inwestorów

Miasto Wuhu w prowincji Anhui we wschodnich Chinach, dzięki innowacjom stworzyło wspierające i integracyjne środowisko, prowadzące do spójnej ścieżki rozwoju firm.

Wuhu jest miastem o drugim najwyższym PKB w prowincji Anhui. W pierwszych trzech kwartałach 2021 r. tempo wzrostu PKB w mieście wyniosło 13,6 proc., najwyższe wśród miast w regionie delty rzeki Jangcy.

Czołową gałęzią przemysłu jest tu produkcja nowych pojazdów elektrycznych, z 311 przedsiębiorstwami, o łącznej wartości prawie 130 miliardów juanów (około 20,39 miliarda dolarów). Dzięki siedmiu platformom badawczo-rozwojowym na poziomie krajowym i 77 platformom na poziomie prowincji, miasto utworzyło kompletny łańcuch przemysłowy obejmujący główne firmy, w tym Chery Automobile.

Dążące do rozwoju innowacyjnych firm, miasto jest także inspirowane wysiłkami innowacyjnymi podejmowanymi przez przedsiębiorstwa. Z inwestycjami badawczo-rozwojowymi stanowiącymi 3,34 procent całości, miasto dąży do zgromadzenia do 2023 r. ponad 2000 przedsiębiorstw high-tech i 2500 przedsiębiorstw przemysłowych powyżej wyznaczonej wielkości.


Give a Like for My Favorite China's Brands

BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.