Chiny i Malediwy. 50 lat współpracy

Chiński radca stanu i minister spraw zagranicznych Wang Yi podczas konferencji prasowej z ministrem spraw zagranicznych Malediwów Abdullą Shahidem powiedział, że stosunki Chiny-Malediwy, dzięki 50 lat wspólnych wysiłków stały się modelem przyjaznej wymiany i współpracy, w której wszyscy wygrywają.

Przypomniał, że Chiny posunęły naprzód projekt rozbudowy i modernizacji międzynarodowego lotniska Velana, czyniąc z niego nowoczesne lotnisko międzynarodowe dla mieszkańców Malediwów.

Budowa tego mostu przyjaźni Chiny-Malediwy, który od tego czasu był świadkiem ponad 100 milionów podróży, rozwiązała trwały problem komunikacyjny mieszkańców Malediwów, powiedział Wang.

Według chińskiego radcy stanu Chiny zbudowały na Malediwach ponad 10 000 mieszkań, co tysiącom rodzin na Malediwach poprawiło warunki życia.

Wang powiedział również, że Chiny, w ramach Grupy 20, nie szczędziły wysiłków, aby ułatwić redukcję zadłużenia Malediwów.

„Fakty pokazały, że wspólna budowa Jedwabnego Szlaku Morskiego XXI wieku przez Chiny i Malediwy służy wspólnym interesom obu narodów.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *