Port wolnego handlu Hainan przyciąga projekty o wartości ponad 5 mld USD

W czwartek w porcie wolnego handlu Hainan w południowych Chinach rozpoczęto budowę 142 projektów o łącznej wartości 37,3 miliarda juanów (około 5,85 miliarda dolarów amerykańskich).

Projekty obejmują 49 projektów przemysłowych, czyli 65 procent całości, z łącznym wkładem 24,4 miliarda juanów.

Wśród ogłoszonych projektów przemysłowych znalazła się też seria dużych projektów naukowo-badawczych.

Oczekuje się, że w Sanya w Hainan zostanie zbudowana zaawansowana technologia i platforma innowacji przemysłowych, która pomoże zintegrować centra technologiczne obejmujące badania nad inteligentnym sprzętem elektromechanicznym, wykrywaniem informacji morskich.

Chińska Grupa Shenergy planuje zainwestować 1 miliard juanów w projekt wyposażenia elektrowni wiatrowych w Yangpu Economic Development Zone w tropikalnej prowincji wyspy. Kompleksowy projekt obejmie dziedziny produkcji wysokiej klasy sprzętu, morskiej energetyki wiatrowej, pastwisk morskich i wychwytywania dwutlenku węgla w wodzie morskiej. W ramach projektu oczekuje się, że linia produkcyjna morskich turbin wiatrowych osiągnie roczną wartość około 5 miliardów juanów.

Chiny opublikowały w czerwcu 2020 r. plan generalny, aby do połowy stulecia przekształcić wyspę w prowincji Hainan w globalnie wpływowy i wysokiego szczebla port wolnego handlu.


Give a Like for My Favorite China's Brands

BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.