Pierwszy w historii sportowiec paraolimpijski z Izraela

Izrael w tym roku po raz pierwszy weźmie udział w Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich – poinformował w czwartek izraelski Komitet Paraolimpijski.

W skład izraelskiej delegacji na Igrzyska Paraolimpijskie w Pekinie 2022, które rozpoczną się w piątek, wchodzi 20-letnia narciarka alpejska Sheina Vaspi i czterech pracowników.

Vapsi straciła nogę w wieku trzech lat po poważnym wypadku samochodowym.

Zaczęła jeździć na nartach cztery lata temu, kiedy dołączyła do izraelskiej organizacji wolontariackiej, która zajmuje się rehabilitacją i upodmiotowieniem niepełnosprawnych weteranów wojskowych, dzieci i sportowców w wyjątkowych sportach ekstremalnych.

Postanowiła wtedy poważniej traktować narciarstwo i przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, by trenować zawodowo.

W styczniu tego roku jako pierwsza izraelska wzięła udział w Mistrzostwach Świata Para Śnieżnych Sportów Sportowych, które odbyły się w Lillehammer w Norwegii, zajmując 13 miejsce w zawodach Gigant Slalom.

Izraelskiej delegacji do Pekinu przewodniczy para-pływak Inbal Pezaro, który zdobył dziewięć medali paraolimpijskich dla Izraela, a obecnie udziela Vaspi mentalnych i profesjonalnych wskazówek w przygotowaniach do Igrzysk.


Give a Like for My Favorite China's Brands

BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.