Relacje Chiny-Azja Środkowa z perspektywą dynamicznego wzrostu

Stosunki Chin z pięcioma krajami Azji Środkowej cieszą się perspektywą dynamicznego wzrostu, powiedział w poniedziałek radny stanu i minister spraw zagranicznych Chin Wang Yi.

„Rosnąca, dobrze prosperująca, stabilna i dynamiczna Azja Środkowa leży we wspólnym interesie Chin i innych krajów regionu” – powiedział Wang na konferencji prasowej.

W tym roku przypada 30. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Chinami a pięcioma narodami Azji Środkowej: Kazachstanem, Kirgistanem, Tadżykistanem, Turkmenistanem i Uzbekistanem.

„Chiny będą nadal przestrzegać zasad wzajemnego szacunku, dobrosąsiedzkiej przyjaźni, solidarności w trudnych czasach i wzajemnych korzyści, współpracując z krajami Azji Środkowej w celu wykuwania strategicznego partnerstwa” – podkreślił Wang.

Aby zapoczątkować kolejne dekady wielkich osiągnięć w stosunkach Chiny-Azja Środkowa, Jak zadeklarował minister, Chiny chcą rozszerzyć współpracę z pięcioma krajami w zakresie reakcji na pandemię COVID-19, zdolności produkcyjnych, energii, rolnictwa, gospodarki cyfrowej i zielonego rozwoju.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *